heckpack.co.uk

Budapest Ezüstfény Magánklinika Pesti Gábor U 26 1106

Mhd Tábor Idos

Pelle István Pelle István kétszeres olimpiai bajnok tornász 100 éve, 1907, július 26 született és 1986. március 6-án, 79 éves korában hunyt el Buenos Airesben. A magyar tornasport elsô olimpiai bajnoka. Luxemburgban 1930-ban nyújtón lett világbajnok. Los Angelesben, az olimpián lólengésben és talajon is gyôzött. Az összetett egyéni versenyben és korláton egyaránt második lett. Ennek ellenére nem jutott megfelelô álláshoz. Az akkori társadalombiztosító, az OTI kisfizetésű hivatalnoka volt. Mind több bemutatót tartott, majd artistáskodott. Ezért profinak nyilvánították. A berlini olimpia elôtt visszanyerte amatôr státuszát. A szerek mellett azonban már nem volt a régi. A háború befejezése Németországban érte, onnan vándorolt ki Argentínába. Kezdetben artistaként lépett fel, híres száma, fejen állva magyar nótákat hegedült és közben énekelt, nagy sikert aratott. A válogatott edzôjeként és az argentin testnevelési fôiskola tanáraként vonult nyugdíjba. Azon kevés olimpiai bajnokaink egyike, aki külföldre történt távozása után nem látogatott haza.

• Mhd tábor idos form

Egyszer magas gyárkémény tetején állt kézen, másszor fejen állva hegedült. Egy időben segédtisztviselőként dolgozva, havi 90 pengő fizetésért caplatott egész nap a városban. No, hiszen ehhez is sportmúltja protezsálta! Tisztában volt saját, világraszóló tetteinek értékével, csak a világ nem értékelte akkoriban a szóló tetteket. A II. világháború vége felé Berlinben esett orosz fogságba, majd egészen Argentínáig menekült. Itt tanított a helyi testnevelési főiskolán és dolgozott a tornászválogatottnál is. Harmadik felesége mellett elsajátította a cipőfelsőrész-készítés rejtelmeit, idős korában ezzel egészítette ki jövedelmét. Másik kétszeres olimpiai bajnok férfi tornászunk találkozott vele. Pelle István. "Ekkor már nagyon idős volt, de igazi úriemberként viselkedett! – mondta Magyar Zoltán. Pelle első magyar bajnoki címét 1925-ben nyerte. Három olimpián versenyezhetett, indult 1928-ban is. Már Amszterdamban a legeredményesebb magyar volt, legjobb eredményét a korlát 17. helye jelentette.